HOME   NEWS   SPORTS   OBITUARIES   CALENDAR   SHOPPING SHOW   ON DEMAND   CLASSIFIEDS   CONTACT
listen live
Currently
48°
West Liberty, OH

Chiefs' Lyburtus named All-Ohio

Dezmin LyburtusThe All-Ohio football team for Division II and Division III has been announced.

The team is selected by a statewide media panel.

Bellefontaine senior quarterback Dezmin Lyburtus was named 2nd-team all-state.

Lyburtus led the Chiefs to another CBC title. He passed for 1,586 yards and rushed for 1,269 yards. He scored 42 touchdowns on the season.

Division III

Coach of the year: Jeff Graham, Trotwood-Madison

First Team Offense

Offensive players of the year: Ra'Veion Hargrove, Trotwood-Madison and Ja’Vez Alexander, Sandusky

Quarterbacks: Andrew Newsom, Dresden Tri-Valley, 5-10, 154, Sr.; Ja’Vez Alexander, Sandusky, 6-3, 190, Sr.; Jayden Cunningham, Hunting Valley University School, 6-1, 195, Sr.

Backs: Ra'Veion Hargrove, Trotwood-Madison, 5-9, 175, Sr.; Tavion Thomas, Dayton Dunbar, 6-3, 230, Sr.; Demontae Taylor, Columbus Independence, 5-10, 185, Sr.; Jornell Manns, Mansfield Senior, 6-0, 185, Sr.; Duce Johnson, Alliance, 5-8, 200, Sr.; Jack Porter, Chagrin Falls Kenston, 5-10, 180, So.

Receivers: Zaire Porter, Columbus Marion-Franklin, 6-4, 205, Sr.; Treon Sibley, Coventry, 6-1, 185, Sr.; Joseph Scates, Dayton Dunbar, 6-3, 180, Sr.

Linemen: Chad Douglas, Columbus Independence, 6-1, 270, Sr.; Travis Geiger, Columbus Marion-Franklin, 6-4, 310, Sr.; Aidan MacDonald, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 6-3, 280, Jr.; Alex Mumy, Bellbrook, 6-1, 260, Sr.; Conor Head, Richfield Revere, 6-5, 280, Sr.; Dugan May, New Philadelphia, 6-5, 280, Sr.

Punter: Michael Schwartz, Warren Howland, 6-2, 185, Sr.

First Team Defense

Defensive player of the Year: Chase Kline, Chardon, 6-3, 220, Sr.

Linemen: Ethan Amaya, Columbus Hartley, 6-3, 290, Sr.; Manni Malone, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 5-10, 225, Sr.; Kennedy Coates, Trotwood-Madison, 6-0, 195, Jr.; De’Marko Craig, Toledo Central Catholic, 6-1, 275, Sr.

Linebackers: Max Stienecker, Columbus Hartley, 6-1, 205, Sr.; Ty Van Fossen, Columbus DeSales, 6-2, 210, Sr.; Nathan Lawler, Dresden Tri-Valley, 6-5, 215, Sr.; Josh Baldridge, Millersburg West Holmes, 6-0, 180, Jr.; Tanner Tritipo, Athens, 6-0, 180, Sr.; Chase Kline, Chardon, 6-3, 220, Sr.; Kole Murlin, Celina, 6-1, 205, Sr.; Ben Schmiesing, Piqua, 6-2, 216, Sr.; Dallas Fields, Toledo Central Catholic, 6-1, 215, Sr.

Backs: Gavin Blunt, Aurora, 6-2, 195, Sr.; Cade Stover, Lexington, 6-5, 220, Jr.; Conner Long, Clyde, 5-11, 187, Sr.; Scott Walter, St. Vincent-St. Mary, 5-9, 175, Sr.; Paul French, Canfield, 5-10, 160, Sr.

Kicker: Gabe Brkic, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 6-3, 175, Sr.

Second Team Offense

Quarterbacks: Ryan Peltier, Dayton Chaminade Julienne, 6-1, 187, Sr.; Isaac McAdams, Elida, 6-3, 190, Jr.; Baron May, New Philadelphia, 6-0, 175, So.; Dezmin Lyburtus, Bellefontaine, 6-1, 185, Sr.; Markell Stephens-Peppers, Trotwood-Madison, 5-11, 165, Sr.

Backs: Savon Edwards Jr., Columbus Eastmoor Academy. 5-9, 155, Jr.; Trent Davies, Delaware Buckeye Valley, 5-8, 175, Sr.; Blake McCoy, Jackson, 6-0, 182, Sr.; Devanier Floyd, Akron East, 5-9, 215, Sr.

Receivers: Bransen Stanley, Chagrin Falls Kenston, 6-1, 160, Jr.; Malachi Campbell, Sandusky, 5-10, 160, Sr.; Andreus Harhalos, Parma Heights Holy Name, 6-2, 200, Sr.

Linemen: Alex Robarge, Chagrin Falls Kenston, 6-4, 305, Jr.; Brendan O’Doherty, Bay Village Bay, 6-3, 265, Sr.; Cameron Niehus, Chardon, 5-11, 235, Sr.; Montrell Caldwell, Mansfield Senior, 5-11, 260, Sr.; Jack Recchiuti, Alliance, 6-4, 285, Sr.; Andy Waggoner, Wintersville Indian Creek, 6-1, 220, Sr.

Punter: Patrick Green, Rocky River, 6-1, 160, Jr.

Second Team Defense

Linemen: Brian Adams, Parma Heights Holy Name, 6-2, 250, Jr.; Scott Seeker, Tallmadge, 6-4, 250, Sr.; Lonnie Phelps, Mt. Healthy, 6-2, 215, Jr.; Brandon Derrow, Columbus DeSales. 6-3, 250, Sr.; Jackson Gear, Cincinnati McNicholas, 6-3, 215, Sr.; Nick Cone, Columbus Hartley, 6-4, 250, Sr.; Dominique Kimble, Toledo Central Catholic, 6-0, 280, Sr.

Linebackers: Zion Johnson, Columbus Independence, 6-1, 185, Sr.; ShiQuan Likely, Columbus South, 5-11, 170, Sr.; Crishawn Long, Parma Padua Franciscan, 6-1, 190, Jr.; Josh Jenne, Clyde, 6-2, 225, Sr.; Keishawn Goodson, Cleveland JFK, 5-10, 191, Sr.

Backs: Devon Eakle, Wintersville Indian Creek, 6-0, 180, sr.; Anthony Sciarroni, Columbus DeSales. 6-0, 180, Jr.; Dominique McClain, Toledo Woodward, 6-0, 190, Jr.; Micah Coleman, Columbus Eastmoor Academy, 5-7, 180, Jr.; Jake McLoughlin, Dresden Tri-Valley, 6-6, 195, Sr.; Jayshon Bester, Cleveland Collinwood, 5-7, 150, Jr.

Kicker: Michael Benson, Jackson, 6-2, 180, Sr.

Third Team Offense

Quarterbacks: Mason Lydic, Peninsula Woodridge, 6-1, 185, Sr.; Alec Sayre, Dover, 6-0, 210, Jr.; Cameron Crouch, Granville, 6-1, 180, Jr.

Backs: Brandon Haley, Granville, 5-8, 165, Jr.; Trey Psota, Bay Village Bay, 6-1, 205, Sr.; Trent Cramer, Parma Padua Franciscan, 6-0, 215, Sr.; Ty Shannon, Tallmadge, 6-0, 200, Sr.; John Bivens, Kettering Alter, 6-0, 204, Jr.

Receivers: Sam Zemis, New Philadelphia, 6-0, 175, So.; Max Hartline, Louisville, 5-10, 176, Jr.; Devin Eakle, Wintersville Indian Creek, 6-0, 175, Sr.; Jordan Kirkbride, Columbus Hartley, 6-5, 245, Jr.

Linemen: Dom Kriz, Medina Buckeye, 6-0, 242, Sr.; Montana Nietert, Aurora, 6-4, 275, Sr.; Jaison Williams, Trotwood-Madison, 6-4 305, Sr.; Andrew Arnold, Goshen, 6-3, 280, Sr.; Jim McAdams, Parma Padua Franciscan, 6-5, 285, Jr.; Conner Barton, Wilmington, 6-3, 275, Sr.

Punter: Jase Bowen, Toledo Central Catholic, 6-0, 175, Jr.

Third Team Defense

Linemen: Zack Hawk, Dover, 6-3, 275, Sr.; Sam Eldridge, Chardon, 5-10, 195, Sr.; Trent Compton, Granville, 5-7, 185, Jr.; Colt Jennings, Parma Padua Francsican, 6-1, 225, Jr.; Shane Cokes, Dayton Chaminade Julienne, 6-3, 220, Jr.; Brian Dalidowicz, Kettering Alter, 6-1, 215, Sr.

Linebackers: James Parker, Trotwood-Madison, 6-0, 215, Sr.; Dierre Blash, Akron Buchtel, 6-0, 245, Sr.; Zach Urda, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 6-0, 180, Jr.; Spencer Robinson, Peninsula Woodridge, 5-8, 190, Sr.; Ross Hartman, Rocky River, 6-0, 200, Jr.; Angelo Petracci, Canfield, 5-9, 187, Sr.; Alden Simms, Kettering Alter, 6-2, 210, Sr.

Backs: Jack Campbell, Bellbrook, 6-4, 220, Sr.; Josh Peroni, Chardon Notre Dame-Cathedral Latin, 5-10, 175, Sr.; Max Showalter, Bay Village Bay, 6-1, 185, Jr.; Daishawn Brimage, Akron East, 6-1, 210, Sr.; Paul Breinz, Canfield, 5-9, 179, Sr.

Kicker: Chase Dinan, Dresden Tri-Valley, 5-11, 165, Sr.

Honorable Mention

Kevin Laming, Columbus Watterson. 6-1, 182, Sr.; Sam Accordino, Canfield, 6-1, 160, Sr.; Max Corso, Sandusky, 5-10, 160, Jr.; Caiden Smith, Tipp City Tippecanoe, 6-0, 157, Sr.; Craig Zies, Granville, 6-1, 160, Jr.; Kevin Laming, Columbus Watterson, 6-1, 182, Sr.; Vinnie Fiorenza, Canfield, 5-11, 178, Sr.; Adam Fauver, Medina Buckeye, 6-1, 206, Sr.; Kee-Shaun Merrill, Chagrin Falls Kenston; Ke’zion Brown, Columbus Marion-Franklin, 6-5, 185, Jr.; Ethan Heller, Thornville Sheridan, 6-1, 170, Jr.; Clay Davis, Athens, 6-3, 205, Jr.; Logan Riehl, Clyde, 5-8, 185, Sr.; Jordan Walker, Parma Padua Franciscan, 5-9, 170, Jr.; Dallas Daniels, Trotwood-Madison, 6-1, 170, Sr.; Bryant Johnson, Vandalia Butler, 6-5, 180, Jr.; KeShuan Owens, Dayton Chaminade Julienne, 5-11, 170, Sr.; Hayden Schrubb, Piqua, 6-3, 182, Sr.; Brayden Chaney, Millersburg West Holmes, 5-10, 160, Sr.; Kaden Folkert, Dover, 5-11, 160, Sr.; Dre Hess, Dover, 5-11, 170, Sr.; Blayze Taylor, Zanesville, 5-11, 165, Jr.; Cam Drum, Parma Padua Franciscan, 6-1, 220, Sr.; Craig Burt, Columbus Centennial, 6-4, 173, Sr.; Zaire Porter, Columbus Marion-Franklin, 6-4, 205, Sr.; Joey Verdes, Buckeye Valley, 6-1, 170, Sr.; Ethan Tabor, Thornville Sheridan, 6-2, 180, Sr.; Treyce Albin, Athens, 6-2, 175, Sr.; Terrance Keyes, Akron St. Vincent-St. Mary, 5-10, 190, So.; Zachary Olson, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-2, 185, Sr.; Devon Cleghorn, Maumee, 5-8, 155, Sr.; Trevon Raymore, Norwalk, 5-10, 200, Jr.; Kye Crowthers, New Philadelphia, 5-11, 170, Sr.; Caine Martin, Zanesville, 5-8, 200, Sr.; Maleek McIntosh, Columbus Marion-Franklin, 5-11, 185, So.; Shemar Samuel, Columbus Beechcroft, 5-10, 180, Sr.; Jarrett Munyan, Thornville Sheridan, 5-9, 170, Sr.; Josh Keets, Hillsboro, 6-1, 230, Jr.; Dominic Vanfossen, Marietta, 5-10, 205, Sr.; Blake McCoy, Jackson, 6-0, 182, Sr.; Chucky Morris, Jackson, 6-3, 275, Sr.; Brandon Matlock, Warren Howland, 6-1, 240, Sr.; Adam Niell, Akron St. Vincent-St. Mary, 6-3, 270, Sr.; Vinnie Klempner, Toledo Central Catholic, 6-3, 260, Jr.; Skyler Patrick, Sandusky, 5-11, 275, Sr.; Brendon Wompler, Clyde, 6-0, 263, Sr.; Seth Huston, Celina, 6-1, 240, Jr.; Johnathan Allen, Dunbar, 6-6, 280, Jr.; Braden Jacobs, Bellefontaine, 6-3, 254, Sr.; Aaron Jadwin, Dresden Tri-Valley, 6-0, 242, Sr.; Kyler Hooper, Zanesville Maysville, 6-2, 310, Jr.; Ike Gilt, Millersburg West Holmes, 6-0, 250, Jr.; Cameron Niehus, Chardon, 5-11, 235, Sr.; Patrick Gilliland, Columbus Hartley, 6-6, 315, Sr.; Max Markgraf, Granville, 6-2, 200, Sr. Max Rotondo, Buckeye Valley, 6-4, 230, Sr.; Kyle Simmonds, Columbus Watterson, 6-4, 270, Sr.; Caleb Rogers, Athens, 6-0, 225, Jr.; Taylor Deem, Thornville Sheridan, 6-3, 265, Jr.; Jared Conn, Hillsboro, 6-2, 230, Jr.; Tyler Warner, Marietta, 6-3, 200, Sr.;  Corey Hicks, Alliance Marlington, 6-3, 235, Sr.; Nate Clingan, Lodi Cloverleaf, 6-1, 240, Jr.; Domonique Kimble, Toledo Central Catholic, 6-0, 280, Sr.; Mikey Haney, Maumee, 6-4, 255, Sr.; Jerrell Wells, Sandusky, 6-3, 240, Sr.; Jaylan Johnson, Clyde, 6-4, 195, Sr.; Charles Ellington, Vandalia Butler, 6-5, 285, Sr.; Nick Sanchez, New Richmond, 6-3, 252, Sr.; Kris Mesaros, Dresden Tri-Valley, 5-9, 167, Sr.; Will Jerrells, Zanesville, 5-11, 200, Sr.; Colton Meeks, New Philadelphia, 6-0, 255, Sr.; Mychal Keys, Columbus Marion-Franklin, 6-5, 240, Sr.; Evan Steenrod, Athens, 6-0, 235, Jr.; Zach DiLauro, Akron Springfield, 5-11, 220, Sr.; Lane Harshbarger, Kettering Alter, 5-9, 190, Sr.; Cory Stallings, Lodi Cloverleaf, 5-9, 195, Sr.; Angelo Grose, Mansfield Senior, 5-9, 170, So.; Seth Arnold, Dayton Dunbar, 6-0, 190, Sr.; Jayvanare Nelloms, Trotwood-Madison, 6-1, 190 Jr.; Dayton Robin, Dover, 6-1, 195, Sr.; Caleb Robins, New Philadelphia, 6-0, 166, Sr.; Darantae Ervin, Independence, 6-2, 215, Jr.; Tommy Wolfe, Granville, 6-0, 190, Jr.; Teren Wycoff, Buckeye Valley, 6-2, 235, Sr.; Brice Parks, Jackson, 5-10, 172, So.; Dillon Barry, Bay Village Bay, 5-11, 191, Sr.; Kymani Jones, Ravenna, 5-7, 165, Sr.; Sean Blue, Toledo Central Catholic, 5-9, 170, Sr.; Tre'Suan Windham, Mansfield Senior, 5-8, 150, Jr.; Taron Britt, Trotwood-Madison, 5-11, 170, Jr.; Payton Leugers, Goshen, 5-10, 170, Sr.; Jack Mitchell, Vandalia Butler, 5-10, 170, So.; Luke Tabler, Hamilton, Badin, 5-11, 160, Jr.; Rolando Perez, Thurgood Marshall, 6-1, 200, Sr.; Alec Preston, New Philadelphia, 5-11, 170, Sr.; Ian Sexton, Dover, 6-0, 170, Jr.; Chase Kendrick, Dresden Tri-Valley, 6-0, 215 Jr.; Elijah Carter, Columbus Hartley, 6-1, 180, Sr.; Napoleon Harris, Columbus Eastmoor Academy, 6-1, 160, Jr.; Nate Meyer, Columbus Watterson, 6-2, 200, Sr.; Anthony Sciarroni, Columbus DeSales, 6-0, 180, Jr.; Deonte Wade, Columbus Marion-Franklin, 6-1, 190, Jr.; Britton Haines, Hillsboro, 6-2, 160, Sr.; Brice Graham, Jackson, 6-1, 193, So.

Coach of the year: Andre Parker, Winton Woods

First Team Offense

Offensive player of the year: Joey Baughman, Wadsworth

Quarterbacks: Godwin Joe, Lyndhurst Brush, 5-11, 180, Sr.; Keagan Armitage, Ashland, 6-2, 208, Sr.; Joey Baughman, Wadsworth, 6-1, 192, Sr.; Jay Volpenhein, Anderson, 6-3, 205, Sr.

Backs: Isaiah Bowser, Sidney, 6-0, 210, Sr.; Jamir Thomas, Massillon Washington, 6-1, 210, Jr.; Kenny Wilkins, Bedford, 6-1, 221, Sr.; Nick Schneider, Whitehouse Anthony Wayne, 5-10, 165, Sr.

Receivers: Markel Toney, Lyndhurst Brush, 6-4, 202, Sr.; Jeremiah Jackson, Columbus Mifflin, 6-1, 195, Sr.; Wyatt Fischer, Western Brown, 6-2, 205, Sr.; Josh Whyle, Cincinnati LaSalle, 6-7 228, Sr.

Linemen: Zeke Correll, Anderson, 6-4, 270, Jr.; R.J. Kelly, Archbishop Hoban, 6-2, 295, Sr.; Austin Beier, Toledo St. John’s, 6-4, 280, Sr.; Dawson Shaw, Columbus West. 6-1, 265, Sr.; Tyler Long, Holland Springfield, 6-4, 293, Sr.; Quintin Wilson, Turpin, 6-3, 305, Sr.

Punter: David Orlando, Avon, 5-10, 180, Sr.

First Team Defense

Defensive player of the year: Cris Oats, Winton Woods

Linemen: Devan Rogers, Sidney, 6-2, 315, Sr.; Angelo Hubbard, Canal Winchester, 6-2, 218, Sr.; Drake Facione, Marion Harding, 6-2, 225, Sr.; Daeshon Martin, Archbishop Hoban, 6-3, 250, Sr.; Marcus Shellenbarger, Mount Vernon, 6-2, 215, Sr.

Linebackers: Donald Willis, Garfield Heights, 6-2, 186, Jr.; Jared Newsome, Willoughby South, 6-1, 205, Sr.; Thomas Wilson, Worthington Kilbourne, 5-9, 200, Sr.; Justin Vance, Columbus Walnut Ridge, 6-0, 202, Sr.; Dallas Gant, Toledo St. John’s, 6-3, 220, Sr.; Cris Oats, Winton Woods, 6-4, 220, Sr.; Keye Thompson, Barberton, 6-0 205, Sr.; Darren Davis, Canal Winchester, 5-10, 200, Jr.

Backs: Dane Hullibarger, Sylvania Northview, 6-0, 200, Sr.; Garrett Turnbaugh Barberton, 6-1 185, Sr.; Ibrahim Sesay, Columbus Whetstone, 5-11, 170, Sr.; Ja’don Furlow, Dayton Belmont, 6-2, 180, Sr.; Matt Salopek, Archbishop Hoban, 6-1, 190, Jr.

Kicker: Grant Gonya, Hudson, 6-0, 165, Sr.

Second Team Offense

Quarerbacks: Daveonn Logan, Columbus Mifflin, 6-1, 180, Sr.; Branden Maughmer, Chillicothe, 6-2, 165, Sr.; Zane Ries Barberton, 6-0 175, Sr.; Kenney Mayberry, Winton Woods, 6-1, 215, Sr.

Backs: Jake Rogers, Medina Highland, 5-10, 165, Jr.; Khennedy Scagliozzo, Amherst Steele, 5-9, 170, Jr.; Mike White, Columbus West, 6-2, 210, Sr.

Receivers: Sam Wiglusz, Brecksville-Broadview Heights, 6-0, 175, Sr.; Davion Johnson, Bedford, 5-7, 155, Sr.; Chris Mullins, Avon, 5-11, 175, Sr.; Brad Burrows, Eastlake North, 6-2, 215, Sr.

Athlete: Ryan Maloy, Avon, 5-10, 175, Sr.

Linemen: Jimmy McKenna, Avon, 6-5, 265, Sr.; Nolan Rumler, Archbishop Hoban, 6-4, 295, Jr.; Ryan Nocero, Mentor Lake Catholic, 6-3, 290, Sr.; Cole Ragan, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 260, Sr.; Sam Lofton, Olmsted Falls, 6-1, 235, Jr.; Clay McComas, Wadsworth, 6-1, 237, Sr.

Punter: Drew Nieman, Cincinnati La Salle, 5-10, 174, Jr.

Second Team Defense

Linemen: Shawn Newsome, Fremont Ross, 6-1, 205, Sr.; Michael Cicolani, Wooster, 6-2, 205 Sr.; Christian McCarroll, Barberton, 6-3 225, Sr.; Will King, New Albany, 6-6, 220, Jr.; Joah Schricker, Troy, 6-1 206, Sr.; Seth Frambach, Grafton Midview, 6-2, 205, Sr.; John McCabe, Olmsted Falls, 6-4, 255, Sr.

Linebackers: Isaiah Fleming, Ashtabula Lakeside, 5-11, 175, Jr.; Jarred Uran, Cincinnati La Salle, 6-2, 205, Jr.; Ben Allen, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 205, Jr.; Darren Anders, North Olmsted, 6-1, 195, Jr.; Keon Freeman, Whitehall-Yearling. 6-0, 220, Jr.; Jimmy O'Toole, Anderson, 6-2, 188, Jr.

Backs: Hunter Parker, Amherst Steele, 5-8, 145, Sr.; Ryan Batsch, Loveland, 6-2, 185, Sr.; Mark Lee, Columbus Northland, 5-10, 165, Jr.; Griffin Durso, Turpin, 5-7, 140, Sr.; Sam Hildebrand, Cincinnati La Salle, 5-11, 180, Sr.; Jalin Lake, Columbus Briggs. 6-1, 170, Jr.

Kicker: Kyle Rhonehouse, Holland Springfield, 6-2, 190, Jr.

Third Team Offense

Quarterbacks: Raymell Byrd, Whitehall-Yearling, 6-0, 166, Jr.; Cody Little, Columbus Franklin Heights, 6-0, 175, Jr.

Backs: Malachi Wyse, Toledo St. Francis, 6-0, 180, Jr.; Connor Wolfe, Grafton Midview, 5-10, 205, Sr.; Luke Reicosky, North Canton Hoover, 5-9, 190, Jr.; Jaelen Gill, Westerville South, 6-1, 182, Sr.; Dawson Martin, Dayton Belmont, 6-0, 185, Sr.

Receivers: Adam Beale, Holland Springfield, 5-9, 155, Sr.; Mitchell Blackburn, Wadsworth, 5-11, 172, Sr.; Garrett Houser, Archbishop Hoban, 6-0, 180, Sr.; Aman Thornton, Columbus Mifflin, 6-2, 180, Jr.; Keaton Upshaw, Lima Senior, 6-7, 230, Sr.

Linemen: John Valentine, Ashland, 6-2, 320, Sr.; Parker McGlothin, Columbus Franklin Heights, 6-1, 300, Sr.; Ryan Redifer, Whitehall, 6-0, 240, Jr.; Nymonta Doucoure, Columbus Walnut Ridge, 6-4, 290, Sr.; Matt Lee, Amherst Steele, 6-2, 280, Sr.; Kyle Leitch, Avon Lake, 6-0, 255, Sr.

Punter: Tommy Cummings, Cuyahoga Falls Walsh Jesuit, 5-11, 175, Jr.

Third Team Defense

Linemen: Eli Myers, Sunbury Big Walnut, 6-3, 220, Jr.; Todd Torbert, Avon, 6-2, 230, Sr.; Joshua Feyh, Asheville Teays Valley, 6-2, 225, Sr.; Matt Fortner, Sylvania Northview, 6-5, 265, So.

Linebackers: Jimmy O'Toole, Anderson, 6-3, 203, Jr.; Alek Downs, Westerville North, 6-2, 235, Sr.; Jeremy Erickson, Dublin Scioto, 6-2, 205, Sr.; Kyle Kudla, Avon, 6-1, 205, Sr.; John Wehrkamp, Troy, 6-0, 203, Sr.; Kareem Hamdan, Youngstown Boardman, 5-7, 175, Jr.; Ethan Gerding, Medina Highland, 5-10, 177, Sr.; Josh McCormick, Sylvania Northview, 6-0, 200, Sr.

Backs: Qian Magwood, Columbus Walnut Ridge, 6-0, 160, So.; Michael Howard, Olmsted Falls, 5-9, 170, Jr.; Kevin Brewer, Bedford, 6-1, 190, Sr.; Michael Lacey, Cleveland Benedictine, 5-8, 180, Sr.; Jason Benson, Chillicothe, 6-4, 200, Sr.; DJ Whiles, Trenton Edgewood, 5-11, 180, Sr.

Kicker: Trevor Thompson, Canal Winchester, 5-9, 180, Sr.

Honorable Mention

Kyle Blaha, Anderson, 5-10, 190, Sr.; J.J. Branham, Columbus Northland, 5-10, 200, Jr.; Luka Zurak, Mentor Lake Catholic, 5-11, 160, Jr.; Vincent Fonte, Copley, 6-5, 290, Sr.; Caleb Pierce, Sunbury Big Walnut 6-3, 300, Sr.; Simon Roderick, Chillicothe, 6-4, 190, Sr.; Zach Bryans, Chillicothe, 6-1, 275, Sr.; Will Howard, Youngstown East, 5-10, 185, Sr.; Luke Vannest, North Canton Hoover, 6-4, 286, Jr.; Joey Fernholz, Wadsworth, 6-1, 188, Sr.; Alex Huzicka, Youngstown Boardman, 6-2, 195, Jr.; Christian Szalay, Wadsworth, 6-1, 175, Sr.; Meechi Harris, Xenia, 6-2, 185, Sr.; Mike Williams, Columbus Northland, 5-7, 165, Sr.; Donoven Hall, Wooster, 5-9, 155, Jr.; Tyris Dickerson, Archbishop Hoban, 5-10, 210, Jr.; Connor Mathis, Chillicothe, 5-11, 186, Sr.; Kameron Block, Troy, 5-10, 270, Sr.; Maurice Chapman, Winton Woods, 5-10, 290, Sr.; Andrew Jaeger, Cincinnati La Salle, 6-2, 280, Sr.; Seth Phipps, Trenton Edgewood, 6-1, 245, Sr.; Preston Yates, Logan, 5-11, 175, Jr.; Matt Kamer, Canal Winchester. 6-0, 210, Sr.; Blaze Beane, Asheville Teays Valley, 5-10, 200, Sr.; Matthew Amison, Green, 6-0, 235, Jr.; Dylan Dagley, Wooster, 5-10, 175, Jr.; Kamrin Knowlton-Goings, Ashland, 6-5, 185, Sr.; Trey Reddick, Oregon Clay, 6-0, 155, Jr.; Brian Dooley, Toledo St. John’s, 6-7, 265, Sr.; Ralph Burdo, Whitehouse Anthony Wayne, 6-1, 215, Sr.; Josh Bever, Ashland, 6-3, 240, Jr.; Christopher Thomas, Licking Heights, 6-1, 220, Sr.; Gavin Waters, Licking Heights, 5-11, 180, Sr.; Roger Burling, Fremont Ross, 6-2, 165, Sr.; Kevontae Tyson, Lima Senior, 6-0, 155, Sr.; Michiah Burton, New Albany, 5-10, 172, Jr.; Kaden Daniels, Mount Vernon, 6-0, 180, Sr.; Jacob Jones, Dublin Scioto, 6-0, 155, Sr.; Nick Hopper, Dublin Scioto, 6-3, 225, Sr.; Connor Marshall, Canal Winchester, 6-3, 280, Sr.; Gabriel Shroyer, Watkins Memorial, 5-8, 180, Sr.; Clayton Anderson, Columbus St. Charles, 5-11, 165, Sr.; Moses Townsend, Cleveland Benedictine, 6-1, 225, Sr.; Jaydon Culp-Bishop, Troy, 5-10, 168, Jr.; Miyan Williams, Winton Woods, 5-11, 205, So.; Rae’Quan Prince, Winton Woods, 5-10, 170; Austin Watt, Anderson, 6-5, 210, Sr.; Jake Siebert, Cincinnati La Salle, 5-11, 185, So.; Brandon Becraft, Fairborn, 6-2, 255, Sr.; Trent Rogers, Anderson, 6-0, 295, Sr.; Austin Silcox, Harrison, 6-3, 205, Jr.; Garrett Bledsoe, Cincinnati La Salle, 6-0, 190, Jr.; Albert Bradford, Dayton Belmont, 5-11, 185, Sr.; Garrett Gabbard, Trenton Edgewood, 6-2, 195, Sr.; Quinn Smith, Winton Woods, 5-10, 170, Sr.

Comments
We encourage open dialogue among people who may disagree. Difficult conversations must be had sometimes to make progress. If you disagree, please disagree respectfully. Cruelty will not be tolerated. This is a family friendly group.
Enter to win tickets to see Alabama in concert
bike tracks
Become our Friend
on Facebook
Follow us
on Twitter
Make us Your
Homepage


This site was created by RiverBender.com
Copyright © 2018 Peak of Ohio
PeakOfOhio.com · WPKO 98.3 FM · WBLL 1390 AM
1501 County Road 235, Bellefontaine, OH 43311-9505
Phone 937-592-1045 · Fax 937-592-3299 · EEO Report